مهر/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نحوه عملکرد در پروژه‌های راهداری استان رضایت‌بخش نیست.

علی احمدزاده، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای برنامه ریزی استان، بیان کرد: نارضایتی خود از پروژه‌های حوزه راهداری را به اطلاع رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور رساندیم.
وی ابراز کرد: سرعت کار در پروژه‌های حوزه راهداری پایین بوده و مردم از وضعیت روشنایی تونل‌ها رضایتی ندارد.
احمدزاده افزود: جاده‌های روستایی مرتب مسدود بوده و امکانات راهداری برای بازگشایی این جاده‌ها مناسب نیست.
احمدزاده از وضعیت پروژه‌های راهداری در استان ابراز نارضایتی کرد و گفت: تیم حوزه راهداری کارآمد نیست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پروژه‌ها فعال هستند، اما پیشرفت قابل قبولی ندارند، گفت: باید هر چه سریع‌تر این وضع تغییر کند، چرا که راه‌ها با جان مردم سر و کار دارند.
وی پس از ارائه گزارش اداره کل راهداری در خصوص آسفالت راه‌های روستایی، گفت: راه ۲۲ روستا در سیلاب و کلوار، ۲۰ روستا در مارگون منطقه تاکسیسه و مورزرد در چند ماه از سال به دلیل بارش برف و باران قطع و در پیچاب باشت، ممبی به طرف پهنوک و دیشموک و چاروسا هم همین وضع برقرار است.
استاندار  کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به این شرایط راهداری برای هر کدام از این مناطق یک دستگاه لودر مستقر کند و تا زمانی که اعتبارات تخصیص یابد و راه‌های روستایی احداث شود، پس از هر بارش که راه‌های ارتباطی مردم قطع می‌شود نسبت به بازگشایی اقدام کند.
وی ابراز کرد: در روستای دورافتاده‌ای در منطقه باشت ۳۰ خانوار زندگی می‌کنند و تا زمانی که جاده این روستا احداث شود راهداری اقدام به نصب پل کند تا مردم برای عبور از رودخانه و ارتباط با شهر دچار سختی و دردسر نشود.
احمدزاده با بیان اینکه استان در حوزه راه روستایی مشکل جدی دارد افزود: اولویت استان راه روستایی و آب آشامیدنی است و امیدوارم بتوانیم شاهد تغییرات جدی و اساسی در سطح استان باشیم.
وی با اشاره به سند هفتم توسعه، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرای برش استانی سند توسعه پنج ساله ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۶ استان را با نگاه تحولی و توسعه محور تبیین و تدوین کنند.
وی اظهار کرد: در تدوین برش استانی این سند، باید پیش نویس سیاست‌ها و برنامه‌ها ارائه شود که در هفت فصل و ۲۶ بند قرار می‌گیرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیاست‌های کلی و برنامه‌های سند توسعه هفتم کشور توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده که توسعه اقتصادی همراه با عدالت از محورهای شاخص آن است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today