باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: حمایت از سرمایه‌گذاری گردشگری در پهنه شهرستان شاهین‌شهر گامی ارزشمند به‌منظور توسعه گردشگری خواهد بود.

جواد چهراضی، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهین‌شهر و میمه در نشست مشترک دهیاران روستا‌های شهرستان شاهین‌شهر و میمه که در محل اقامتگاه بوم‌گردی میرزا تقی در روستای مورچه‌خورت برگزار شد اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست، آشنایی هر چه بیشتر دهیاران این شهرستان با صنعت گردشگری و چگونگی دست‌یابی به توسعه پایدار شهرستان از این طریق است.
او ادامه داد: بی‌تردید روستا‌ها نمادی بارز از فرهنگ بومی مردم مناطق مختلف از جمله شهرستان شاهین‌شهر و میمه است، لذا تلاش داریم تا با گسترش گردشگری در روستا‌های شهرستان، گامی مهم به‌منظور توسعه اقتصاد محلی برداریم.
چهراضی افزود: متأسفانه در سال‌های گذشته با گسترش خشکسالی شاهد مهاجرت بسیاری از مردم روستا‌های شهرستان به مرکز شهرستان و دیگر شهر‌ها بودیم، لذا تلاش داریم تا با تحقق طرح هر روستا یک اقامتگاه بوم‌گردی، به دنبال توسعه اقتصادی روستایی و مهاجرت معکوس مردم به دیار خود باشیم، زیرا همه روزه شاهدیم که بسیاری از مردم روستا‌های مختلف با مراجعه به ما، تمایل به بازگشت به سرزمین‌های اجدادی خود دارند.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: حمایت از سرمایه‌گذاری گردشگری در پهنه شهرستان گامی ارزشمند به‌منظور توسعه گردشگری خواهد بود.
در این نشست دهیاران ۳۰ روستای این شهرستان با حضور مسئولان شهرستان، با فرآیند چگونگی تأسیس اقامتگاه‌های بومگردی در مناطق روستایی آشنا شدند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today