باشگاه خبرنگاران/ همایش ملی حفاظت از خاک، صنعت و امنیت غذایی در روز جهانی خاک در بندر سیراف بوشهر برگزار شد.

فرهاد قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در آغاز این همایش اظهار کرد: اهمیت توجه به حفاظت از خاک و نقش صنایع و حراست از امنیت غذایی، یکی از مهمترین برنامه‌های حفاظتی در اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر است.
فرهاد قلی نژاد با تقدیر از حضور پژوهشگران، کارشناسان، رسانه‌ها و… در این همایش اضافه کرد: برگزاری این همایش ملی در استان بوشهر، نشان دهنده توجه به این ضرورت و اهمیت است.
او ادامه داد: در این همایش که در سالن همایش‌های پتروشیمی زاگرس در بندر سیراف برگزار شده است، کلودیو پروایداس نماینده سازمان عمران سازمان ملل، مدیران صنایع پارس جنوبی، مدیران استان بوشهر، معاون قضائی دادستان کل کشور در حقوق عامه و پیشگیری از جرم و معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به سخنرانی در نوبت صبح این همایش می‌پردازند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: همچنین ارائه مقالات علمی برای نوبت عصر این همایش در نظر گرفته شده که با حضور هیئت داوران اجرا خواهد.
او افزود: در حاشیه محل اصلی همایش، نمایشگاهی از فعالیت‌های سمن‌های زیست محیطی و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز برگزار شده که به ارائه دستاوردهای خود در زمینه حفاظت از خاک می‌پردازند.
قلی‌نژاد بیان کرد: پاکسازی خاک‌های آلوده در شهرستان عسلویه آغاز شده و امیدواریم شاهد استمرار این اقدامات در سطح کشور باشیم.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar