صدا و سیما/ برنامه هدفگذاری شده برای شناسایی این افراد در سال جاری، یک هزار و ۲۰۰ نفر است که تاکنون حدود ۶۰ درصد از برنامه محقق شده است.

جمشید امیدی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به تحقق حدود ۶۰ درصدی برنامه هدفگذاری شده برای شناسایی نیروی کار خارجی غیرمجاز در سال جاری، اظهار کرد: تاکنون  ۷۰۰ شاغل خارجی غیرمجاز در استان شناسایی شده است.
جمشید امیدی افزود: بیشترین شاغلان شناسایی شده استان به ترتیب با ۳۲۲ نفر در محلات، ۱۴۹ نفر در دلیجان و ۸۹ نفر در ساوه است.
امیدی با بیان این که در این مدت، ۳۶ شاغل خارجی غیرمجاز نیز در شهرستان اراک شناسایی شد، ادامه داد: برنامه هدفگذاری شده امسال برای شناسایی کارفرمایان متخلف، ۱۵۰ نفر است که تاکنون ۱۹۳ نفر شناسایی شده و تحقق این برنامه ۱۰۰ درصد است. بیشترین کارفرمای متخلف هم به ترتیب با ۹۳ نفر در محلات، ۳۶ نفر در دلیجان و ۲۲ نفر در ساوه است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون تلاش شد تا ۷۰ نفر از نیروی کار ایرانی به جای نیرو‌ی کار خارجی به کار گرفته شود و کارفرمایان باید در بکارگیری نیرو‌های خارجی قوانین را به دقت رعایت کنند، زیرا برابر قانون با متخلفان برخورد می‌شود.
گفتنی است فعالیت اتباع خارجه مجاز در استان مرکزی فقط پس از گرفتن کارتِ کار در شهرستان‌های اراک، ساوه و دلیجان مجاز است.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today