صدا و سیما/ فرماندار خمین گفت: علت اصلی طعم و بوی نامطبوع آب شرب این شهرستان کاهش سطح ذخیره سد کوچری است.

حمید کمانکش، فرماندار خمین اظهار کرد: علت اصلی طعم و بوی نامطبوع آب این شهرستان کاهش سطح ذخیره سد کوچری است.
حمید کمانکش با اشاره به گلایه‌های شهروندان درباره طعم و بوی نامطبوع آب شرب شهری و اینکه این مشکل بین خمین، محلات و گلپایگان مشترک است، افزود: فرمانداران این شهرستان‌ها به همراه روسای آب و فاضلاب و مدیران آب منطقه‌ای این مناطق و کارشناسان آب منطقه‌ای استان اصفهان از سد عباس آباد و کوچری گلپایگان بازدید کردند.
کمانکش ادامه داد: در حاشیه این بازدید نیز نشستی با حضور فرمانداران و مدیران آب و فاضلاب برگزار شد و با توجه به اینکه علت اصلی طعم و بوی نامطبوع آب این شهرستان‌ها پائین رفتن سطح آب سد کوچری تشخیص داده شد، در خصوص راه حل‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای رفع این مشکل نیز بحث و تبادل نظر شد.
فرماندار خمین اضافه کرد: راهکار‌های کوتاه مدتی نظیر تخلیه آب تحتانی سد کوچری در هر ۱۰ روز یکبار، اُزوناسیون و افزایش هوادهی در تصفیه خانه‌ها مصوب شد.
کمانکش اظهار داشت: برگزاری جلسه‌ای در سریع‌ترین زمان با حضور فرمانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان‌های خمین، گلپایگان و محلات، نماینده شرکت آب نیرو و نمایندگانی از دستگاه‌های مسئول در استان‌های قم، مرکزی و اصفهان به منظور تصمیم گیری عملیاتی درباره این مشکل از درگیر مصوبات این نشست بود.
فرماندار خمین تاکید کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان مراکز بهداشت استان‌های مرکزی و اصفهان، آب سد کوچری فاقد هر گونه آلودگی میکروبی است.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today