مهر/ مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی دمای هوا در مناطق جنوبی و مرکزی استان اردبیل به زیر صفر درجه سلسیوس کاهش یافته و این روند تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در رابطه با آخرین وضعیت هواشناسی استان اردبیل با بیان اینکه سامانه ناپایدار موجب برودت هوا، ابرناکی و بارش‌های خفیف برف و باران در سطح استان شده است، اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی دمای هوا در مناطق جنوبی و مرکزی استان اردبیل به زیر صفر درجه سلسیوس کاهش یافته و این روند تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.
وی همچنین از تداوم ناپایداری‌ها در سطح استان خبر داد و گفت: با توجه به نفوذ زبانه‌های پرفشار قوی بارش خفیف باران و برف و رخداد مه دور از انتظار نیست و همچنین جهت جریانات شمالی ورود هوای سرد را به استان تسریع می‌کند.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به آمار بارندگی‌ها در استان ادامه داد: در سال آبی جاری تا ۱۲ آذرماه ۱۴۰۱ میانگین بارش استان به ۴۷ میلیمتر رسیده است که نسبت به بلندمدت ۳۴ درصد کاهش نشان می‌دهد و نسبت به سال آبی گذشته شاهد ۶ درصد افزایش بارش در سطح استان هستیم.
محمدی خاطرنشان کرد: بر اساس نمودار پهنه‌بندی خشکسالی هواشناسی در سطح استان اردبیل، تا پایان مهر امسال ۹۹.۴۳ درصد مساحت استان درگیر درجاتی از خشکسالی خفیف تا خشکسالی بسیار شدید بوده است.
وی افزود: ۰.۵۷ درصد مساحت استان از نظر خشکسالی وضعیت نرمال دارد و در هیچ نقطه‌ای از استان ترسالی دیده نمی‌شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today