ایسنا/ طبق آخرین گزارش اعلام شده از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند.

بر اساس این گزارش، از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا صبح دوشنبه ۱۴ آذر، 2 میلیون و ۲۵۶ هزار و ۸۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
همچنین از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۷ هزار و ۸۸۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۱۰۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸ هزار و ۲۰۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۶۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۵۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، 8 هزار و ۱۶۷ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳ هزار و ۵۶۳ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online