مهر/ فرماندار بهار با بیان اینکه تلاش خود را برای تأمین آب شرب روستاها به کار گرفته‌ایم، گفت: امسال ۳۰ روستای شهرستان دچار تنش آبی بودند و آبرسانی با تانکر در ۲۱ روستا همچنان ادامه دارد.

ستاد مقابله با تنش آبی شهرستان بهار با حضور فرماندار شهرستان بهار، مدیرعامل آب منطقه‌ای و آبفا استان همدان، بخشدار بخش مرکزی بهار و لالجین در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بهار تشکیل شد.
روح‌الله نباتی، فرماندار بهار در این جلسه بیان کرد: امسال ۳۰ روستای شهرستان بهار دارای تنش آبی بودند که ۹ روستا وضعیت بهتری یافته‌اند اما آبرسانی با تانکر در ۲۱ روستا همچنان ادامه دارد و تمام تلاش خود را در تأمین آب شرب روستاها به کار گرفته‌ایم.
وی ادامه داد: کشاورزان شهرستان بهار بدون هیچ چشمداشتی چاه‌های خود را نذر آب برای شهر همدان کردند اما از مسئولان امر می‌خواهیم با تأمین آب جایگزین و پایدار برای منطقه، شرایط را برای کشاورزی سال آینده این عزیزان هموار کنیم.
نباتی اضافه کرد: لایروبی و پاکسازی حریم و مسیل و بستر رودخانه‌ها و حوضچه‌های آبی را در دستور کار قرار داده‌ایم که این کار باعث می‌شود بتوانیم از حداکثر ظرفیت بارش‌ها استفاده کنیم و شاهد هدر رفت آب نباشیم.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today