تسنیم/ با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت شنای استان اصفهان، علی شجاعی به عنوان رئیس جدید هیئت انتخاب شد‌.

مجمع انتخاباتی هیئت شطرنج استان اصفهان با حضور حسن تأمینی رئیس فدراسیون شطرنج، جواد محمدی مدیرکل کل ورزش و جوانان استان و اعضای مجمع پیش از ظهر امروز در سرای ورزشکاران برگزار شده و پس از دو دور رای‌گیری، علی شجاعی با کسب 14 رای از مجموع 27 رای مأخوذه به عنوان رئیس هیئت شطرنج استان اصفهان انتخاب شد.
پیش از برگزاری مجمع امیرحسین سلیمی، علی شجاعی و رامین کمال برای ریاست هیئت کاندید شده بودند که در دور اول از مجموع 27 رای مأخوذه علی شجاعی 13 رای، رامین کمال 12 رای و امیرحسین سلیمی 2 رای اخذ کردند و انتخابات به دور دوم کشیده شد. در دور دوم رای‌گیری نزدیک و پایاپایی برگزار شد و  از مجموع آرای مأخوذه علی شجاعی 14 رای و رامین کمال 13 رای را کسب کردند و در نهایت شجاعی برنده انتخابات شده و به مدت 4 سال در کرسی هیئت شطرنج استان اصفهان قرار گرفت.
براساس اساسنامه جدید مجمع‌های انتخاباتی، اعضای مجمع باید در مجمع به گزینه‌های انتخاب شده توسط کاندیداها برای سمت‌های نایب رئیس، خزانه‌دار، خبره وررشی و هیئت رئیسه خانم و آقا رای دهند و بر همین اساس مهشید سماوات، مرضیه آمیغی، مهرداد تولاییان، نسرین رشیدی به ترتیب عنوان نائب رئیس، خزانه‌دار،خبره وررشی و عضو هیئت رئیسه خانم انتخاب شدند و انتخاب عضو هیئت رئیسه آقا نیز به زمان دیگری موکول شد. اصفهان سهم بسزایی از سبد ورزش ملی دارد
جواد محمدی در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت شطرنج،ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه اظهار داشت: ریزبینی و فکور بودن یکی از ویژگی‌های بارز شطرنج است و با در نظر گرفتن این خصایل، اعضای مجمع کسی را برای سکان‌داری هیئت شطرنج انتخاب خواهند کرد که بتواند به توسعه و گسترش این رشته در استان کمک کند‌.
وی با بیان اینکه ورزش اصفهان سهم بسزایی از سبد ورزش ملی دارد، افزود: هر رشته ورزشی که در اصفهان پویا و بارور شده و اثرگذاری ملموسی پیدا کند، بدون شک در سطح کشور نیز شرایط خوبی خواهد داشت.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با تاکید بر اینکه ریاست آینده هیئت، باید از هم‌افزایی و نظرات سایر کاندیداها استفاده کند: از اعضای مجمع و کاندیداها نیز انتظار می‌رود تا با فرد منتخب مجمع همراهی کرده و به توسعه و گسترش شطرنج در استان کمک کنند.
وی پس از برگزاری مجمع و مشخص شدن رئیس جدید هیئت، گفت: انتخابات در نهایت سلامت برگزار شد و کشیده شدن انتخابات به دور دوم گواه این اتفاق است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today