جام جم/ نام پنج استاد دانشگاه علوم پایه زنجان در لیست دانشمندان پُراستناد جهان قرار گرفته اند.

محسن امیر، مسئول روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان اظهار کرد: نام پنج استاد این دانشگاه در لیست ۲ درصد دانشمندان پُراستناد جهان قرار گرفته اند.
امیر افزود: دکتر فضل‌الله سلیمانی بر اساس گزارش پایگاه اطلاعات علمی ISC، در میان یک درصد دانشمندان پراستناد جهان قرار گرفته است.
وی یادآور شد: پیش‌تر نام دکتر بابک کریمی از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از سال ۲۰۰۸ میلادی در این لیست قرار داشت.
امیر افزود: همچنین پایگاه اطلاعات علمی ISC، لیست ۲ درصد دانشمندان پراستناد جهان را منتشر کرده است که اسامی استادان بابک کریمی، محمدمهدی نجف‌پور، امین عبدالهی، محمد قلی‌نژاد و الهام طهماسبی در این لیست قرار دارند.
دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از ۶ دانشکده، ۲ پژوهشگاه و مرکز آموزش زبان تشکیل شده و همچنین «خانه علم زنجان» و «پارک علم و فناوری زنجان» از زیرمجموعه‌های این دانشگاه هستند.
دانشگاه از لحاظ آموزشی به تربیت دانشجو در دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد در علوم پایه می‌پردازد و تنها رشته مقطع کارشناسی آن، رشته مهندسی کامپیوتر است. همچنین تنها دانشگاه کشور است که از مقاطع دیپلم و کارشناسی در رشته دکتری پیوسته فیزیک دانشجو جذب می‌کند.
دانشگاه علوم پایه زنجان تنها دانشگاه بدون دیوار و حصار در کشور است که عموم شهروندان می‌توانند آزادانه از محیط آن بازدید کنند.
در این دانشگاه به تمامی دانشجویان دکتری دفاتر اختصاصی برای مطالعه داده می‌شود و دانشجویان می‌توانند ۲۴ ساعته و در تمام طول شبانه روز در محیط دانشگاه حاضر بوده و از امکانات آن استفاده کنند.
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today