ایسنا/ مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از صدور مجوز برای راه اندازی کارگاه تولید قارچ گانودرما از سوی این سازمان خبر داد.

محمد عفتی، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اظهار کرد: در حال حاضر، مجوز لازم صادر شده و سرمایه گذار در حال طی کردن کارهای اداری و ایجاد زیرساخت لازم برای تولید این محصول است.
وی با اشاره به اینکه این قارچ بیشتر خاصیت دارویی دارد، گفت: میزان تولید این محصول در این استان صفر است؛ چراکه در کشورهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و در وهله نخست برای تولید انبوه آن باید بازاریابی درستی صورت گیرد.
عفتی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۷ کارگاه تولید قارچ در این استان وجود دارد، افزود: بیشتر این کارگاه ها صنعتی و در قالب مشاغل خانگی هستند.
به گفته مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تعداد کارگاه های قارچ موجود در این استان ۲۲ کارگاه غیرفعال هستند.
وی ادامه داد: میزان تولید کنونی قارچ در این استان ۱۱۷۷ تن است.
عفتی بیان کرد: قارچ های تولیدی در این استان از نوع دکمه ای و صدفی است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: قارچ های تولیدی استان به مصرف داخل استان می رسد و همچنین به استان خراسان رضوی و تهران نیز حمل می شود، همچنین از استان‌های شمال کشور نیز به این خطه قارچ خوراکی وارد می شود.
وی عنوان کرد: فعالان حوزه تولید قارچ با توجه به بازار فعالیت خواهند داشت که بعضا در شرایط بالا رفتن هزینه‌ها و کاهش قیمت، اقدام نخواهند کرد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today