ایسنا/ رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد گفت: پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوازت لازم عملیات اجرایی فاز یک طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرکرد کلید خورد.

داوود مومنی، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد با اشاره به آغاز طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرکرد، اظهار کرد: در راستای تقاضای مکرر شهروندان و به استناد ماده هفت قانون مدیریت پسماند، شهرداری شهرکرد جهت اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبدا اقدام به انتخاب پیمانکار و انعقاد قرارداد کرد که خوشبختانه پس از طی شدن مراحل قانونی و اخذ مجوزات لازم فاز یک اجرای این عملیات در شهرکرد آغاز و حدود هشت کانکس در محلات مختلف شهر نصب شد.
وی با بیان اینکه افزایش روزانه تناژ پسماند و زباله‌های شهری مستلزم برخورد اصولی و فنی است، افزود: اصلی‌ترین کار برای کاهش زباله فرهنگ‌سازی و تفکیک آن از مبدأ است که این کار تمیزترین روش جمع‌آوری و برخورد با زباله نیز محسوب می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد ادامه داد: یکی دیگر از مزایای تفکیک زباله از مبدا این است که از فعالیت زباله‌گردهای غیرقانونی جلوگیری می‌شود همچنین این کار از نظر صرفه‌جویی در انرژی و کمک به وضعیت اقتصادی اهمیت زیادی دارد.
مومنی با تاکید بر اینکه اجرای موفق پروژه‌ی تفکیک زباله از مبدأ نیازمند همکاری شهروندان است، عنوان کرد: در بهترین حالت می‌توان از دفن حدود ۱۲ درصد از ۱۳۰ تن زباله روزانه جلوگیری کرد و در این صورت کمک زیادی به محیط زیست خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: شهروندان جهت تحویل زباله‌های شهری در مناطق یک و دو می‌توانند به مکان‌هایی مانند بلوار معلم، چالشتر جنب شهرداری، میرآبادغربی خیابان شهریار جنب مسجد فاطمیه، میرآباد شرقی جنب مسجد امام حسین(ع)، گودال چشمه جنب پارک جانبازان، خیابان امیرکبیر مقابل مسجد امام جواد(ع)، خیابان پاسداران جنب پارک پاسداران، بلوار کاشانی جنب هواشناسی و پارک تهلیجان جنوبی واقع در پارکینگ مقابل خیابان ناصر خسرو که برای این منظور درنظر گرفته شده‌اند مراجعه کنند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday