صدا و سیما/ مجوز توزیع ۵ هزار تن جو مدت‌دار برای عشایر خراسان جنوبی اخذ شده است.

مهدی روشن، مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان جنوبی از مجوز توزیع ۵ هزار تن جو مدت‌دار در استان خبر داد اظهار کرد: وضعیت ذخایر نهاده‌های دامی و گوشت قرمز و مرغ در استان مطلوب است.
روشن با اشاره به اینکه مجوز توزیع ۵ هزار تن جو مدت‌دار برای عشایر استان اخذ شده است افزود: این مقدار جو در اختیار تشکل‌های عشایری قرار می‌گیرد و سه ماه بعد تسویه می‌شود.
وی با بیان اینکه وضعیت ذخایر نهاده‌های دامی و ذخایر گوشت قرمز و مرغ منجمد در استان مطلوب است افزود: کل حواله نهاده مرغداران و دامداران که از شرکت پشتیبانی امور دام استان خریداری کردند. تحویل شده و از بابت تامین نهاده هیچ مشکلی وجود ندارد.  
مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان جنوبی گفت: پرداخت مطالبات دامداران و مرغداران استان ۸۰ میلیارد تومان بوده که با نهاده تهاتر شده است.
روشن با بیان اینکه در حال حاضر خرید مرغ منجمد در حال انجام است، گفت: آماده انعقاد قرارداد با مرغداران و تشکل‌ها برای خرید مرغ منجمد هستیم.
وی با بیان اینکه در سال قبل مشکلی در تامین نهاده از طریق شرکت پشتیبانی وجود نداشت، گفت: در استان بیش از ۱۷۰ هزار تن نهاده در سال قبل از انبار‌های شرکت پشتیبانی امور دام استان تحویل مرغداران و دامداران شد و امسال نیز در زمینه ذخایر نهاده‌ها و گوشت قرمز و مرغ در شرایط مطلوبی هستیم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today