ایسنا/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از اعمال سیاست‌های تشویقی برای کشت قراردادی گندم در استان خبر داد.

مجتبی دهقان‌پور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه امسال نیز کشت قراردادی گندم دنبال می‌شود، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های تشویقی برای کشت قراردادی گندم تامین کودهای پایه تا ۵۰ درصد قیمت تمام شده یارانه ای برای گندمکاران است. 
وی عنوان کرد: پرداخت ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت تشویقی به ازای هر تن گندم تحویلی، در اولویت خرید قرار گرفتن محصول کشت‌های قراردادی و در اولویت پرداخت بودن وجوه ما به ازای خرید، از دیگر مشوق های دولت در کشت قراردادی گندم است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در کشت قراردادی گندم صدور بیمه‌نامه را با ۲۰ درصد تخفیف انجام می‌دهیم و کشاورزان مابقی حق بیمه را در زمان تحویل محصول به دولت پرداخت می‌کنند، اضافه کرد: پرداخت یک هزار و ۵۰۰ تومان به ازای خرید هر کیلوگرم گندم یک سیاست تکمیلی است که برای خرید گندم تمام گندمکاران اعمال خواهد شد.
وی افزود: بر اساس تمهیداتی که وزارت جهاد کشاورزی در نظر گرفته است و با رویکرد مثبتی که شرکت بازرگانی دولتی دارد، در استان فارس هم با همکاری خیلی خوبی که بین مجموعه جهاد کشاورزی و اداره کل غله و بازرگانی است، تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا گندمکاران در قالب کشت قراردادی بتوانند از سیاست‌های تشویقی مد نظر بهره‌مند شوند. 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online