باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: طرح تعزیراتی نظارت و بازرسی داروخانه‌ها در کرمانشاه اجرا می‌شود.

قهرمان شاهی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه اظهار کرد: اجرای طرح نظارت و بازرسی از داروخانه‌ها با حضور بازرسین معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: آغاز این طرح از سیزدهم آذرماه بوده و با حضور اکیپ‌های گشت مشترک بازرسی به صورت روزانه در استان کرمانشاه اجرا می‌شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه تصریح کرد: در بازرسی از داروخانه‌ها موارد احتکار و گران فروشی دارو بررسی خواهد شد و داروخانه‌های متخلف پس از ارجاع به کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی به منظور اعمال جریمه در تعزیرات حکومتی مورد بازرسی قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: تاکنون تنها یک پرونده احتکار سرم در یک باب منزل کشف شده است که با تشکیل پرونده، تخلف در دست رسیدگی قرار دارد.
شاهی خاطرنشان کرد: دارو‌های عرضه شده توسط داروخانه‌ها از نظر قیمتی با نرخ‌های موجود در سامانه معاونت غذا و دارو مطابقت داده می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه اعمال تغییر در قیمت‌ها گرانفروشی محسوب می‌شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: شهروندان هرگونه موارد تخلف را از طریق شماره‌های تماس ۱۳۵ و ۱۲۴ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۳۵ اطلاع رسانی کنند و در تعزیرات حکومت در اسرع وقت رسیدگی می‌شود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today