مهر/ نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از حضور تیم فوتبال بصره عراق در مسابقات دانش آموزی آبادان خبر داد.

سیدمحمد مولوی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر پیشنهاد دادم تا مسابقاتی تحت عنوان «مسابقات فوتبال متوسطه دوم» برگزار شود که این موضوع در جلسه شورای آموزش و پرورش مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
وی افزود: مقرر شده تا آبادان میزبان مسابقات فوتبال دانش‌آموزی متوسطه دوم در نیمه دوم بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ به مدت دو هفته باشد و برای این موضوع جلساتی در آبادان، استان خوزستان، کمیسیون آموزش مجلس، وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور برگزار شد.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این جام به نام «شهدای دانش‌آموز آبادان» خواهد بود و انتخابی تیم ملی فوتبال دانش‌آموزی کشور از این مسابقات انجام می‌شود و در خردادماه ایران میزبان مسابقات فوتبال دانش‌آموزی آسیا است.
مولوی عنوان کرد: با توجه به مذاکراتی که با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بصره عراق داشتم مقرر شد به منظور الگوی تعلیم و تربیت اسلامی به کشورهای دیگر و در راستای تحکیم و تعمیق روابط دو جانبه میان دو کشور ایران و عراق، از تیم فوتبال دانش آموزان شهر بصره برای حضور در این مسابقات دعوت صورت گیرد.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today