مهر/ معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: اخیراً کلاهبرداری‌های متعددی از طریق تماس تلفنی صورت گرفته که انتظار می‌رود مردم توصیه‌های پلیس را جدی بگیرند.

سرهنگ امیر هوشنگ حیدریان، معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان اظهار کرد: اخیراً کلاهبرداری‌های متعددی تحت عنوان درخواست کمک مالی از طریق تماس تلفنی صورت گرفته که فرد کلاهبردار با انتخاب سوژه‌های خود و با ترفند و اعمال متقلبانه به صورت تلفنی خود را از دوستان و اغلب از آشنایان در کشور عراق معرفی نموده و با بیان مشکلاتی و گرفتاری که برای وی پیش آمده اقدام به فریب شهروندان می‌کند.
وی افزود: فرد کلاهبردار درخواست مبالغی را می‌نماید و شماره حسابی را اعلام و مالباخته هم تن به خواسته وی می‌دهد که بعداً متوجه شده که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.
حیدریان تصریح کرد: به شهروندان توصیه می‌شود از هر گونه تماس تلفنی افراد ناشناس و با شماره‌های ناشناس که شما را ترغیب به کمک و تماس با آنها می‌نمایند خودداری کنند.
وی افزود: همچنین توصیه می‌شود که افراد بی‌سواد از دادن کارت عابر بانک خود و رمز آن به افراد ناشناس جهت دریافت وجه و به جهت جلوگیری از سوءاستفاده خودداری کنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online