ایرنا/ رئیس هیات پرورش اندام استان کرمانشاه گفت: سه ورزشکار و یک مربی از این استان در مسابقات جهانی پرورش اندام ۲۰۲۲ تهران حاضر شدند.

مهدی حاتمی، رئیس هیات پرورش اندام استان کرمانشاه عنوان کرد: این دوره از مسابقات از ۱۶ تا ۲۰ آذرماه به صورت همزمان در قالب سه رویداد بین المللی از جمله مسابقات پرورش اندام قهرمانی جوانان جهان، جام جهانی پیشکسوتان و مسابقات فیتنس چلنج قهرمانی جهان در تهران برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در این دوره از رقابت ها رسول همتی در بخش بادی بیلدینگ ( یا پرورش اندام در واقع یکی از زیر شاخه های رشته بدنسازی است) پیشکسوتان، مهدی سلطان مرادی در بخش فیتنس چلنج بزرگسالان و محمد حسن کارگر نیز در بخش بادی بیلدینگ جوانان و بزرگسالان حضور دارند که با رقبای خود از کشورهای مختلف جهان رقابت خواهند کرد.
رئیس هیات پرورش اندام استان کرمانشاه با بیان اینکه وی نیز به عنوان مربی در قالب تیم ملی در این رقابت ها حضور دارد یادآور شد: تیم ملی ایران نیز در قالب ۲ تیم الف و ب در این مسابقات حضور دارد.
حاتمی اظهار کرد: مراسم وزن کشی تمامی ورزشکاران حاضر در این رقابت ها طبق اعلام بخش داوری مسابقات، در تمامی رشته ها و دسته های وزنی و قدی فردا (چهارشنبه) از ساعت ۱۰ صبح به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران انجام خواهد شد.
وی افزود: مسابقات از روز پنجشنبه در همین سالن برگزار می شود و عصر همین روز از ساعت ۱۷ و با حضور رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام، مراسم افتتاحیه برگزار می گردد.
استان کرمانشاه یکی از استان های مستعد و مطرح در رشته پرورش اندام در کشور است که تاکنون قهرمانان زیادی را در رده ملی و بین المللی به ورزش کشور معرفی کرده است.
هم اینک بیش از هزار و ۵۰۰ ورزشکار در رده های مختلف سنی در این استان در رشته پرورش اندام فعالیت دارند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today