ایسنا/ عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس در بازدید از احداث باند دوم محورهای زاهدان میرجاوه، زاهدان خاش، کمربندی زاهدان و جهش تولید مسکن زاهدان گفت: احداث باند دوم کمربندی زاهدان بم طی چهار ماه آینده به پایان خواهد رسید و تا پایان سال جاری نصرت آباد بعنوان نخستین شهر استان بصورت بزرگراه به مرکز استان متصل خواهد شد.

اسماعیل حسین زهی، عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس بیان کرد: باند دوم محور زاهدان میرجاوه قطعه ای از پروژه بزرگ کریدور جنوب شرق کشور است که بیش از چهار دهه احداثش به تعویق افتاده بود، باتوجه به پتانسیل مرزی شهرستان میرجاوه به عنوان یکی ازقطب های اقتصادی جنوب شرق کشور نیاز بود برای توسعه زیرساخت های عمرانی منطقه احداث باند دوم این محور صورت گیرد.
وی بیان کرد: با پیگیری های مستمری که انجام دادیم احداث بانددوم این محور از شش ماه پیش آغاز شد،پیرو بازدیدهای که انجام شده،روند ساخت این باند تاکنون فراتر از برنامه ریزی انجام شده بوده است و ان شاالله تاپایان سال جاری ۱۰کیلومتر از این محور به بهره برداری خواهد رسید،در تلاش هستیم با تزریق اعتبار این میزان را تا ۱۵ کیلومتر افزایش دهیم.
حسین زهی ادامه داد: باتوجه به حجم ترافیک کمربندی زاهدان بسمت خاش وبم احداث باند دوم این نقطه یکی از خواسته ها و مطالبات مهم مردم بود باپیگیری های که انجام دادیم ساخت باند دوم کمربندی از سال گذشته آغاز شد،اوایل سال جاری۳کیلومتر به بهره برداری رسید وادامه ساخت این باند بصورت مستمر درحال انجام است، براساس برنامه ریزی انجام شده تاپایان سال جاری کمربندی زاهدان بصورت کامل دوبانده وبه بزرگراه زاهدان بم و خاش متصل خواهدشد.
وی همچنین از پیگیری ها برای احداث باند دوم مهمترین محور مواصلاتی استان زاهدان خاش خبرداد و افزود: خوشبختانه طی دو سال گذشته ۱۲ کیلومتر از این محور دو بانده شده است و ساخت ٨ کیلومتر دیگر هم به پایان رسیده است تا در مجموع از سال ۹۹ تاکنون ۲۰ کیلومتر دو بانده ازاین محور حیاتی به بهره برداری رسیده باشد.
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از سال ۹۹ تاکنون، راهسازی درحوزه انتخابیه از جهش مناسب و قابل قبولی برخوردار بوده است. برای نخستین بار موفق شدیم ۲۰ کیلومتر از باند دوم محور زاهدان خاش را احداث کنیم، همچنین با پیگیری های مستمری که انجام شد به امید خدا تا پایان سال، نصرت آباد به عنوان نخستین شهر به صورت بزرگراه به مرکز استان متصل خواهد شد.
وی افزود: یکی ازمطالبات مهم مردم شهرستان های مرکزی وجنوب شرق استان احداث باند دوم محور خاش سروان بوده است پیرو این مطالبه، طی سه سال اخیر به صورت مستمر پیگیر مجوز احداث باند دوم این محور بودیم خوشبختانه طی ماه جاری ماده ۲۳ احداث این باند اخذ شد، تا در آینده ای نزدیک شاهد تحول بزرگی در حوزه حمل و نقل جاده ای این خطه از استان باشیم.
نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش های نصرت آباد و کورین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حوزه انتخابیه در سطح راهسازی در استان پیشرو است، احداث باند دوم محور خاش ایرانشهر، احداث محورهای گوهرکوه بزمان و خاش روتک علاوه بر پروژه های راهسازی فوق به صورت مستمر در حوزه انتخابیه در جریان است که در این بین عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان طی سه سال اخیر قابل تقدیر بوده است که جا دارد از جناب مهندس اکبریریال مدیرکل راه و شهرسازی استان و همکارانشان تقدیر و تشکر کنم.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today