ایسنا/ رئیس اداره حمل و نقل کالای راهداری البرز از حمل بیش از 6 میلیون تن کالا از مبدأ این استان در 8 ماهه سال جاری خبر داد.

حسین پرویزی، رئیس اداره حمل و نقل کالای راهداری البرز اظهار کرد: از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه سال جاری، 6 میلیون و ۶۴۰ هزار تن کالا از مبدأ استان به اقصی نقاط کشور حمل شده است که این امر نشان از ظرفیت شرکت‌ها، تعامل مطلوب صاحبان کالا و استفاده مطلوب از ناوگان حمل و نقل کالای استان دارد.
وی افزود: تعداد بارنامه‌های صادره توسط شرکت‌های حمل و نقل کالای فعال در استان برابر با ۵۴۷ هزار و ۸۴۳ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 6 درصدی همراه بوده است که با برنامه‌ریزی این اداره‌کل تا پایان سال شاهد تغییرات بیشتری در این حوزه خواهیم بود.
وی به سهم شهرستان‌های استان در جابه‌جایی کالا در این بازه زمانی اشاره کرد و گفت: سهم ناوگان حمل و نقل کالای شهرستان فردیس ۹ درصد، اشتهارد ۲۰ درصد، کرج ۲۶ درصد، ساوجبلاغ و چهارباغ ۲۵ درصد و سهم شهرستان نظرآباد ۲۰ درصد بوده است.
این مسئول با بیان اینکه مقصد اصلی بارهای استان به ترتیب استان‌های تهران، قزوین، گیلان، مازندران، بندرعباس و اصفهان اعلام شده است، گفت: باتوجه به وجود شهرک‌های صنعتی اشتهارد، بهارستان، سیمین دشت و کوثر و...، عمده محصولات جابه‌جا شده از البرز انواع محصولات کشاورزی، فروارده‌های نفتی، لبنی و ضایعات آهن را شامل می‌شود.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday