باشگاه خبرنگاران/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی فعالیت سامانه بارشی،دمای بیشتر نقاط استان تا سه درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و به ۶ زیر صفر می‌رسد.

محمدحسن باقری شکیب، کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان اظهار کرد: براساس بررسی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با بارش پراکنده باران و ریزش برف، مه صبحگاهی و وزش ملایم باد پیش بینی می‌شود.
او گفت: فعالیت این سامانه بارشی در نیمه شمالی استان بیشتر از سایر نقاط است و بارش‌های بسیار ناچیزی دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در مدت زمان فعالیت این سامانه بارشی، مه صبحگاهی و کاهش دید در جاده‌ها پدیده غالب این روز‌های استان همدان است.
باقری شکیب پیش بینی کرد: در طول ۲۴ ساعت آینده، دمای هوای شبانه بیشتر نقاط استان بین یک تا سه درجه سانتیگراد کاهش یابد.
او گفت: اسدآباد با ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر بیشترین و ملایر با چهار درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
به گفته باقری شکیب، بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب چهار درجه سانتیگراد بالای صفر و یک درجه سانتیگراد زیر صفر ثبت شده است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today