مهر/ رئیس پلیس راهور استان ایلام از اجرای طرح برخورد با خودروهای پلاک‌مخدوش و فاقد پلاک در استان خبر داد.

سرهنگ علی احمد شاوردی، رئیس پلیس راهور استان ایلام با بیان اینکه دست کاری و مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است از طرح تشدید برخورد با خودروهای پلاک مخدوش در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه مخدوش کردن و تردد خودروهای فاقد پلاک توسط رانندگان جرم محسوب می‌شود، پلیس راهور برخورد قاطع با متخلفان را در دستور کار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: تعداد معدودی از رانندگان به جهت فرار از تخلفات ارتکابی و اعمال جریمه توسط دوربین‌های هوشمند ثبت تخلفات و ماموران، اقدام به مخدوش کردن پلاک وسیله نقلیه خود می‌کنند که این امر نه تنها تخلف نیست بلکه جرم محسوب می‌شود.
شاوردی گفت: مخدوش کردن پلاک نشان می‌دهد که راننده قصد انجام تخلفی خاص با خودرو دارد که این تخلف می‌تواند در حوزه رانندگی یا خارج از آن باشد.
رئیس پلیس راهور استان ایلام خاطرنشان کرد: با توجه به تخلفات و جرائم برخی رانندگان و در راستای نهادینه کردن قوانین و مقررات جاری، پیشگیری از تخلفات و جرائم رانندگی، ضمن اعمال قانون، رانندگان متخلف جرائم مرتبط با پلاک وسایل نقلیه نیز برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/