ایرنا/ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری از اختصاص ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات نفت به آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: این اعتبارات برای تخریب، نوسازی و بازسازی مدارس استان هزینه می‌شود.

علی شهریارپور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بیان کرد: پرداخت کمک‌های غیرنقدی از طریق بنیاد برکت، ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد مستضفعان نیز برای اجرای این طرح در دستور کار قرار دارد.
وی با تاکید بر توجه ویژه آموزش و پرورش در راستای عدالت آموزشی افزود: اختصاص اعتبار به آموزش و پرورش هزینه نیست و سرمایه‌گذاری است و به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه هر استان و منطقه است.
شهریارپور با اشاره به اینکه اعتبارات استانی امسال در استان حدود یک‌هزار میلیارد تومان بود، گفت: ۱۶۲ میلیارد تومان از این میزان به آموزش وپرورش اختصاص داده شد که این امر جایگاه و اهمیت آموزش و پرورش را نشان می‌دهد.
شهریارپور در ادامه افزود: در سفر رییس جمهور به استان نیز مصوبات خوبی برای آموزش و پرورش استان تصویب شد که حذف مدارس کانکسی و جایگزین کردن مدارس استاندارد و نوسازی و تجهیز مدارس استان در اولویت قرار دارد و برای اجرای این طرح‌ها حجم بالای اعتبارات نیاز است.
وی اختصاص اعتبارات دیگر از جمله محرومیت زدایی و سایر اعتبارات برای رفع مشکلات آموزش و پرورش استان را یادآور شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه فلسفه آموزش و پرورش تبیین اقدامات جهادی است، گفت: رسالت معلمان تربیت نسل با هویت ملی، تمدن نوین اسلامی است.
وی به جایگاه آموزش و پرورش استان در مقایسه با سایر استانها اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های نظام تعلیم و تربیت استان در سطح بالا در نظام آموزشی کشور قرار دارد و در زمینه شاخص‌های آموزشی، علمی، ورزشی، پژوهشی جز رده‌های برتر کشور قرار دارد.
شهریارپور اظهار کرد: در چهارمحال و بختیاری به نظام تعلیم و تربیت توجه ویژه شده و در سال‌های گذشته قبل از تهیه سند تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش سند تحول آموزش و پرورش استان متناسب با شرایط استان تهیه شده است و این سند به عنوان اسناد بالادستی برای تصمیم گیری نظام آموزشی استان در نظر گرفته شده است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday