صدا و سیما/ استاندار یزد در جمع دانشجویان گفت: در یکی دو دهه اخیر، دانشجویان مسائل اجتماعی را رصد می‌کنند و نسبت به آن‌ها مطالبه دارند.

همزمان با ۱۶ آذرماه تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در نشستی صمیمی با استاندار یزد پیشنهادات و نظرات خود را در خصوص مسائل استان یزد و مسائل دانشجویی مطرح کردند. 
توجه ویژه به خواسته‌ها، مطالبات دانشجویان و عملی شدن پیشنهادات آنان، ایجاد عدالت در جامعه، پرداخت مناسب وام‌های ازدواج و دانشجویی، اشتغال دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی از جمله مطالبات مطرح شده دانشجویان در این نشست بود.
استاندار در این نشست صمیمی، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های جنبش دانشجویی در دو دهه اخیر این است که نگاه این جنبش از نگاه صرفا دانشگاهی معطوف به مسائل اجتماعی جامعه شود.
فاطمی افزود: در یکی دو دهه اخیر، این ویژگی را به طور برجسته از جنبش‌های دانشجویی می‌بینیم که مسائل اجتماعی را رصد می‌کنند و نسبت به آن‌ها مطالبه دارند.
وی عنوان کرد: وظیفه یک دانشجو و دانشجوی عضو تشکل‌های دانشجویی صرفا بیان کردن یک مطالبه نیست و پیگیری مطالبه و پیدا کردن راهکار برای آن و دنبال کردن راهکارها است.
وی عنوان کرد: جایی جنبش دانشجویی ضربه می‌خورد که عقلانیت تحت تاثیر عواطف، احساسات و اطلاعات نادرست قرار بگیرد.
فاطمی گفت: مطالبه گری، عدالتخواهی و آزادی خواهی، انتظار ما از جنبش دانشجویی است و منتها هر چیزی یک چارچوب مشخصی دارد.
استاندار افزود: مطالبه گری و بیان ایده و نظرات یک چارچوب مشخص و اصول خاصی دارد و یکی از مهمترین اصول آن این است که ما نسبت به آن مسئله‌ای که مطالبه می‌کنیم، اطلاعات دقیق داشته باشیم.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today