باشگاه خبرنگاران/ معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز از کاهش ۱۷ درصدی طلاق در این استان خبر داد.

فرید نجف نیا، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز، با اعلام این خبر و با بیان اینکه میزان درصد سازش مجموعه مراکز مشاوره پیش از طلاق ۱۵ درصد بوده، اظهار کرد: تشکیل مراکز مشاوره جزو ابلاغیه‌های رسمی ما نیست؛ ولی با احساس اینکه باری از دوش استان برداریم اینکار را انجام دادیم.
وی با اشاره به اینکه این مراکز در شهرستان‌های کرج، نظرآباد، فردیس و ساوجبلاغ راه اندازی شده، افزود: خوشبختانه در طالقان کمترین آمار طلاق را داریم، ولی آمادگی داریم تا این مراکز در شهرستان‌های چهارباغ و اشتهارد راه اندازی شود تا چراغ مرکز مشاوره در آنجا هم روشن شود.
وی آغازگر آموزش‌های پیش از ازدواج در کشور را استان البرز دانست و اظهار کرد: امروز طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی داشگاه علوم پزشکی متولی این آموزش‌هاست.
نجف نیا با اشاره به اینکه فضای مجازی برای خیانت و طلاق آبستن اتفاقات عجیبی است، گفت: اکنون آموزش‌ها در سه جلسه برگزار می‌شود که دو جلسه انفرادی و یک جلسه با حضور زوجین است که بعد از تایید این طرح و تصویب در قرارگاه اجتماعی در گام اول بهزیستی استان نسبت به شناسایی و معرفی موارد مورد تایید است.
وی پیشنهاد داد تا یارانه مشخص برای تامین مشاوره‌های پیش از طلاق اختصاص داده شود و ارجاع دعاوی خانوادگی از کلانتری‌ها به مراکز مشاوره پیش از طلاق انجام شود، زیرا آغاز دعوا‌های کیفری در کلانتری‌ها است ضمن اینکه طرفین دعوای خانوادگی به دلیل اعتیاد به کمپ‌های ترک اعتیاد ارجاع داده شوند.
 

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday