تسنیم/ رئیس پلیس فتا کردستان گفت: کلاهبرداران در فضای مجازی استان شناسایی و برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.

سرهنگ مهدی دانش‌پور، رئیس پلیس فتا کردستان از ترفند جدید کلاهبردان در فضای مجازی استان کردستان تحت عنوان مسابقات جهانی خبر داد و اظهار کرد: مجرمان سایبری با ایجاد سایت‌ها و وبلاگ‌ها و صفحات مختلف در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انجام قمار آنلاین در فضای‌ مجازی با عناوینی مانند پیش‌بینی کن و میلیونر شو، بازی کن و برنده‌ شو و غیره کرده‌اند که همه اینها فریبنده و کذب است.
وی افزود: این گردانندگان با این ترفندها اطلاعات کارت‌های بانکی کاربران را سرقت کرده و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کنند.
رئیس پلیس فتای استان کردستان با تأکید بر اینکه شهروندان گول تبلیغات فضای مجازی و کلاهبردارن را نخورند، عنوان کرد: هم‌استانی‌های فهیم همچنین مراقب نرم‌افزارهای مخرب تحت عنوان "بازی‌های موبایلی" باشند و نرم‌افزارها و بازی‌های موبایلی خود را حتماً از فروشگاه‌های معتبر دریافت کرده و به نرم‌افزارهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود توجه نکنند.
وی همچنین از ترفند دیگر کلاهبرداران تحت عنوان فروش توکن‌های بی‌ارزش ارز دیجیتال در فضای مجازی کردستان پرده‌برداری کرد و گفت: مجرمان فضای مجازی با ایجاد پروژه های جعلی ارز دیجیتال و تبلیغات گسترده کاربران فضای مجازی را فریب داده و اقدام به فروش توکن‌های بی ارزش ارز دیجیتال به آنها می‌کنند، بنابراین تأکیدمان این است که شهروندان مراقب باشند تا فریب فریبکاران حوزه ارز دیجیتال را نخورند.
دانش‌پور بیان کرد: اخیراً کلاهبرداری‌های متعددی نیز تحت عنوان درخواست کمک مالی از طریق تماس تلفنی در سطح استان صورت گرفته که فرد کلاهبردار با انتخاب سوژه‌های خود و با ترفند و اعمال متقلبانه به‌صورت تلفنی خود را از دوستان و اغلب از آشنایان معرفی و با بیان مشکلاتی و گرفتاری که برای وی پیش آمده اقدام به فریب شهروندان و درخواست مبلغی کرده و شماره حسابی را اعلام و مالباخته هم تن به خواسته وی داده که بعداً متوجه شده که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: شهروندان از دادن کارت عابر بانک خود و رمز آن به افراد ناشناس جهت دریافت وجه و هر گونه تماس تلفنی با شماره‌های ناشناس که شما را ترغیب به کمک و تماس با آنها می‌کنند، جداً خودداری کنند.
رئیس پلیس فتای استان کردستان با بیان اینکه فضای مجازی کردستان را به صورت لحظه‌ای رصد می‌کنیم، هشدار داد: کلاهبردان و کسانی که قصد دارند با هر عنوانی از شهروندان کلاهبرداری یا مشکلی ایجاد کنند، شناسایی و برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.
دانش‌پور یادآور شد: شهروندان و کاربران فضای مجازی در صورت هر گونه کلاهبرداری و اگر امکان مراجعه حضوری برای آنان وجود ندارد، می‌توانند از طریق وب ‌سایت پلیس فتا به نشانی www.CyberPolice.ir ، شکایت خود را ثبت و خواستار تحقیقات پلیسی باشند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online