مهر/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی پای دغدغه‌ها و مطالبات دانشجویان دانشگاه بیرجند نشست.

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی پای سخن و دغدغه‌های اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه بیرجند نشست و مطالبات آنان را شنید.
دانیال محمدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند در این دیدار اظهار کرد: ما در نظام اسلامی یک متر و میزان به نام قسط و عدالت داریم.
برخی خواص عمل به قسط و عدل ندارند
وی بیان‌کرد: با این وجود در کشور ما این میزان، در بسیاری موارد رعایت نشده و خواص ما قیام به عدالت و قسط بر اساس آیات کریم قرآن ندارند.
مسئول بسیج دانشگاه بیرجند ادامه‌داد: همین موضوع موجب برخی از اعتراض‌ها و نارضایتی‌ها در کشور ما شده است.
مهدی زارع، فعال هیئت محبان المهدی(عج) دانشگاه بیرجند در این دیدار عنوان کرد: هیئت ما عقبه ۳۰ ساله دارد و به صورت تشکیلاتی و بر اساس نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل می‌کند.
وی بیان‌کرد: در دوران کرونا به صورت مجازی فعالیت‌های فرهنگی خود را ادامه دادیم.

مبارزه رسانه‌ای بدون امکانات ممکن نیست
فعال هیئت محبان المهدی(عج) دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه از نظر امکانات با مشکلاتی رو به رو هستیم، اظهار کرد: بر اساس نگاه رهبری امروز رسانه نقش مهمی در تأثیرگذاری فرهنگی دارد.
زارع با تأکید بر اینکه جنگ امروز، جنگ رسانه است، بیان‌کرد: ما سربازان جبهه فرهنگی هستیم ولی در هر حال مبارزه در این جبهه رسانه‌ای ابزار و امکانات می‌خواهد.
وی ادامه داد: آیا درست است که به واسطه نداشتن امکانات استعدادهای برجسته در حوزه رسانه بسوزد.
نجمه پرنده، مسئول پایگاه خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در این دیدار بیان‌کرد: نبود فضای باز سیاسی بین دانشجویان و… احساس می‌شود.

کرسی‌های آزاد اندیشی جدی گرفته شود
وی ادامه داد: می‌طلبد که صدای دانشجویان شنیده شده و به آن پاسخ داده شود.
مسئول پایگاه خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند با تأکید بر برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی گفت: مجوز لازم برای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی باید داده شود.
پرنده افزود: متأسفانه برخی مشکلات صنفی دانشگاه‌ها تا برچسب امنیتی نخورد، پیگیری نمی‌شود که نمونه آن بحث سرویس دانشجویی دانشگاه پیام نور و سپیده کاشانی بود.
وی با اشاره به منفعل بودن برخی حراست‌ها، ادامه داد: چرا برخی حراست‌ها نسبت به مختلط بودن برخی سرویس‌های دانشگاه‌ها که در زمان شلوغی مشکل ساز است واکنشی نشان نمی‌دهند.
آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی هم در دیدار با تعدادی از اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه بیرجند اظهار کرد: اگر در طول مدت ۴۰ سال گذشته افرادی از خواص قیام به عدل و قسط می‌داشتند، شرایط گونه دیگری رقم می‌خورد.

عمل‌های ناصحیحی که در دوران دیگری بازتاب پیدا می‌کند
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه البته بین عمل و بازتاب آن فاصله است، بیان کرد: ممکن است مسئولی یک فعل یا ترک فعلی انجام دهد ولی بازتاب آن در دوران مدیر دیگری خود را نشان دهد.
عبادی ادامه‌داد: از این نظر باید بررسی شود فلان عمل که گام مردم را تلخ کرده در دوران مسئولیت کدام مدیر انجام شده و بازتاب آن در چه تاریخی بوده است.
وی با اشاره به اینکه عمل بر اساس عدالت خواسته دانشجویان و ما است، افزود: باید برای مشکلات هم راهکار ارائه دهیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: هر مسئولی در نظام جمهوری اسلامی به نسبت مسئولیت خود باید پاسخگوی جامعه باشد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today