صدا و سیما/ بیش از یک تن مواد خام دامی غیربهداشتی در کاشمر امحا و ۱۳ واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

سعید خانزاده، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کاشمر ابراز کرد: از ابتدای مهرماه سال جاری کنترل  نظارت و بازرسی بهداشتی دامپزشکی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی انجام شده است و بازرسان دامپزشکی کاشمر بیش از ۵۰۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده خام دامی انجام داده‌اند.
خانزاده با بیان اینکه حاصل این بازرسی‌ها در مدت دو ماه، کشف، ضبط و امحاء بیش از یک تن انواع موادخام دامی غیربهداشتی بوده است افزود: در این زمینه ۱۳ واحد متخلف بهداشتی نسبت به طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی و جمعا مبلغ ۱۱۵ میلیون ریال جریمه و پرونده چهار واحد نیز جهت رسیدگی قضایی به دادگاه معرفی شدند. 
وی معرفی این تعداد متخلف را به مقامات قضایی حاکی از آن دانست که بازرسان دامپزشکی به منظور حفظ سلامت و امنیت غذایی مردم بر نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی، سردخانه‌ها، مراکز توزیع و فروشگاه‌های عرضه کالا نظارت مستمر و دقیقی دارند و در امر سلامت با متخلفین بهداشتی هیچ مماشاتی صورت نمی‌گیرد.
خانزاده از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه دامپزشکی مراتب را با شماره گیری ۵۵۲۲۷۳۱۳ به اداره دامپزشکی شهرستان برای رسیدگی در اسرع وقت گزارش کنند.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today