باشگاه خبرنگاران/ معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از ریزش آوار یک منزل قدیمی در خیابان مهدی یزد و مصدوم شدن دو نفر و یک فوتی خبر داد.

سیدمهدی حسینی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار کرد: در پی گزارش آتش نشانی مبنی بر ریزش آوار یک منزل قدیمی در محدوده خیابان مهدی بلافاصله تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر متشکل از دو تیم واکنش سریع و تیم آنست(سگ‌های جستجو و نجات) به محل حادثه اعزام شدند.
وی با اعلام اینکه این حادثه ۳ نفر حادثه دیده در پی داشت، گفت: دو نفر مصدومین پس از اقدامات اولیه درمانی توسط آمبولانس اورژانس به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال یافتند و یک نفر که در زیر آوار گیر افتاده و متاسفانه فوت نموده بود توسط عوامل امدادی تیم آنست هلال احمر پیدا و جسد وی پس از آوار برداری توسط عوامل امدادی هلال احمر و آتش نشانی تحویل عوامل انتظامی شد.
حسینی بیان کرد: علت حادثه انفجار و نشست گاز اعلام شده است که در نمونه‌های مشابه بخصوص برای منازل قدیمی پیش بینی می‌شود که نیاز به رعایت اصول ایمنی و همچنین پرهیز از سکونت در چنین سازه‌هایی توصیه می‌شود.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد ضمن قدردانی از تلاش نیرو‌های امدادی از جمله هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس و نیروی انتظامی و شهرداری در صحنه حادثه خاطرنشان کرد: تیم‌های امداد و نجات این جمعیت در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمت به مردم هستند و هموطنان در طول شبانه روز می‌توانند در صورت بروز مشکل با شماره سه رقمی ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today