ایرنا/ عملیات احداث مدرسه ۱۵ کلاسه دارالفنون در اردبیل با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش آغاز شد.

در آیینی با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد، رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، سیدحامد عاملی استاندار اردبیل، نمایندگان مردم اردبیل در مجلس و جمعی از مقامات محلی عملیات احداث مدرسه ۱۵ کلاسه دارالفنون در اردبیل آغاز شد.
این مجتمع آموزشی که در فضایی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع احداث می‌شود برای تحصیل دانش آموزان دختر و پسر در نظر گرفته شده است.
یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: تربیت نسل آینده بزرگترین سرمایه گذاری است که به خلق ثروت در کشور منجر می‌شود.
وی مردمی‌سازی را سیاست اصلی دولت در همه ابعاد عنوان کرد و گفت: دولت برای آموزش و پرورش اعتبارات سنگینی در نظر گرفته است به طوری که ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب بودجه سال جاری اختصاص داده و در جریان سفرهای استانی هم ۲۱ هزار میلیارد ریال تعهد برای تامین زیرساخت‌ها و بسترهای آموزش و پرورش اختصاص داده است.
نوری با اشاره به اختصاص ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت: معلمان تربیت نسل جدید جستجوگری را برعهده گرفته‌اند که باید به آنها اجازه دهیم در راستای مردمی‌سازی آموزش از اولیا نیز کمک بگیرند.
وزیر آموزش و پرورش اقدام خیرین مدرسه ساز را در تامین زیرساخت‌های آموزش کشور چشمگیر خواند و گفت: ۵۰ درصد کلاس‌های درس مورد نیاز کشور به برکت و همت خیرین احداث و تامین می‌شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today