شبستان/ فرماندار آبیک گفت: مدارس آبیک به دلیل آلودگی هوا شنبه ۱۹ آذر تعطیل بوده و کلاس‌های درس به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

حامد فتوحی، فرماندار آبیک با اشاره به آلودگی هوا و تعطیلی مدارس بیان کرد: به دلیل افزایش آلودگی و پایداری جوی که در شهرستان آبیک وجود داشت، با توجه به بررسی‌هایی که در کمیته اضطرار و آلودگی این شهرستان صورت گرفت، شاخص آلودگی روی عدد 140 بود که از این رو تصمیم گرفته شد تمامی مقاطع تحصیلی در این شهرستان شنبه 19 آذر در نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری برگزار شود.
فرماندار ادامه داد: همچنین فعالیت‌های ورزشی در مکان‌های باز ممنوع بوده و فعالیت معادن و فعالیت معدنی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و همین طور فعالیت واحدهای صنعتی و یا بخش‌هایی از واحدهای صنعتی که آلایندگی دارند، ممنوع است.
وی عنوان کرد: تمامی مراکز درمانی و دستگاه‌های خدمات‌رسان امروز به صورت ویژه در خدمت مردم هستند و پایگاه هلال احمر هم به صورت تمام وقت ارائه خدمات خواهد داشت.
فتوحی خاطرنشان کرد: با توجه به آلودگی هوا لازم است همه گروه‌های سنی به ویژه گروه‌های حساس و افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و عروقی هستند تا جایی که ممکن است از حضور در مکان‌های باز خودداری کنند و در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today