فارس/ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد از رهاسازی بیش از ۱۲۵ خودروی گرفتار در برف و یخبندان شب گذشته در محور یاسوج به چرام و امدادرسانی به ۵۰۰ نفر حادثه‌دیده خبر داد.

کاظم فلاحی دوست، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با تلاش نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان های چرام و بویراحمد ۵۰۰ نفر حادثه‌دیده متاثر از برف، کولاک و یخبندان شب گذشته در محور مواصلاتی یاسوج به چرام امدادرسانی شدند.
وی بیان کرد: طی تماس‌های مردمی مبنی بر گرفتار شدن تعداد زیادی از خودروها در حد فاصل جوخانه تا دیلگون در محور مواصلاتی یاسوج به چرام علاوه بر یک تیم امداد و نجات جاده ای که در منطقه جوخانه به صورت آماده باش و در حین عملیات بود بلافاصله دو تیم امداد و نجات از سوی جمعیت هلال احمر چرام به محل اعزام شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بنا به حجم بالای خودروهای گرفتار شده و اعلام نیاز مجدد ، سه تیم امداد ونجات نیز از طرف جمعیت هلال احمر شهرستان بویراحمد به منطقه اعزام گردید که از دو سمت گردنه‌های برفگیر و صعب العبور جوخانه اقدام به رهاسازی و نجات افراد گرفتار در کولاک و یخبندان کردند.
فلاحی دوست عنوان کرد: در این عملیات که تا پاسی از شب ادامه داشت ۲۵ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستانهای چرام و بویراحمد در قالب ۷ تیم عملیاتی و با استفاده از پنج خودروی امدادی موفق به رهاسازی بیش از ۱۲۵ خودرو و نجات جان قریب ۵۰۰ نفر حادثه دیده متاثر از برف ، کولاک و یخبندان در مسیر کوهستانی یاسوج به چرام شدند.
وی گفت: در این عملیات ۱۵ بسته غذایی بین حادثه دیدگان توزیع شد.
مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد، مدیرعامل و معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در قالب یک تیم عملیاتی در صحنه حضور یافته و بر انجام این عملیاتها نظارت میدانی داشتند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today