تسنیم/ فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش تکاوران انتظامی استان طی چند عملیات همزمان در جنوب استان بیش از ۲ تن مواد افیونی کشف و ۴ سوداگر مرگ دستگیر شدند.

سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان‌های ایرانشهر، نیکشهر و سراوان با پشتیبانی فنی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان و گسترش چتر اطلاعاتی خود در جنوب استان به سرنخ‌هایی از فعالیت اعضای باند مواد مخدر دست یافتند که اعضای این باند مسلح قصد دارند مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را به صورت شبانه از مناطق صعب‌العبور و از مخفیگاه خود به داخل کشور منتقل کنند.
وی با اشاره به رصد لحظه به لحظه تحرکات اعضای این باند توسط یگان‌های انتظامی، افزود: در 72 ساعت گذشته ماموران انتظامی پس از شناسایی محل حضور قاچاقچیان در ارتفاعات شهرستان‌های ذکر شده منطقه را تحت نظر قرار داده که قاچاقچیان با مشاهده ماموران به صورت مسلحانه با آنها درگیر شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از ساعتی درگیری مسلحانه و با آتش پرحجم یگان‌های عملیاتی پلیس، چهار سوداگر مرگ دستگیر، و در بازرسی از محل حضور و دپوی آنان در مناطق کوهستانی دو تن 220 کیلوگرم مواد افیونی شامل یک تن 667 کیلوگرم از نوع تریاک و 553 کیلوگرم از نوع حشیش به همراه سه قبضه سلاح جنگی و شکاری و مقادیری فشنگ مربوطه، یک دستگاه بی‌سیم و هشت دستگاه خودرو سواری پژو کشف شد.
قنبری  با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: مأموران انتظامی استان در گلوگاه‌ها و معبرهای قاچاق مواد مخدر در سطح استان حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با مواد افیونی به عنوان بلای خانمانسوز جامعه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today