ایسنا/ معاون دادگستری گیلان، با بیان اینکه با اهمال و سستی کارفرما و پیمانکار هنوز ساخت پل تقاطع غیرهمسطح لاهیجان به پایان نرسیده است، گفت: در راستای صیانت از حقوق شهروندی، دادستان شهرستان لاهیجان در این مسئله ورود کرده است.

احمد آقایی، معاون دادگستری گیلان در حاشیه بازدید رئیس کل دادگستری استان گیلان از روند ساخت پل تقاطع غیرهمسطح لاهیجان، با اشاره به اینکه یکی از مطالبات مردم لاهیجان تسریع در ساخت پل مذکور است، اظهار کرد: ساخت این پل در سال ۱۳۹۴ آغاز شد و به لحاظ غفلت ورزی در برخی حوزه‌ها در سال ۱۳۹۸ به کارفرمای دیگری واگذار شد.
وی با بیان اینکه با اهمال و سستی کارفرما و پیمانکار هنوز هم ساخت پل به پایان نرسیده و موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است، افزود: حسب دستور ریاست کل دادگستری استان و در راستای صیانت از حقوق شهروندی، دادستان شهرستان لاهیجان در این مسئله ورود کرده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان افزود: امروز دومین بازدید مسئولان قضایی استان از این پل است و کارفرما و پیمانکار مکلف شدند تا هر چه سریع تر مراحل ساخت آن را به پایان برسانند.
آقایی با اشاره به اینکه ساخت این پل موجب کاهش بار ترافیکی شهرستان و عبور و مرور راحت تر از غرب به شرق استان می شو،د گفت: تامین اعتبار هزینه ساخت آن از محل سفر ریاست جمهوری تامین شده و مصالح مورد نیاز نیز در اختیار پیمانکار قرار گرفته است.
وی در پایان با بیان اینکه اعتبار اولیه ساخت پل ۴۰ میلیارد تومان بوده و اکنون و بعد از گذشت چند سال به اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد تصریح کرد: این اهمال موجب خسارت به بیت المال شده و دستگاه قضایی در این خصوص با مقصرین برخورد خواهد کرد.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today