صدا و سیما/ مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: با کاهش ذخیره خون در استان مواجه‌ایم و بیماران به یاری مردم برای اهدای خون نیازمندند.

عبداله محمدی، مدیرکل انتقال خون مازندران در جویبار عنوان کرد: کاهش ذخیره خونی به گونه‌ای است که تنها به میزان ۴روز آینده ذخیره خون در اختیار داریم و ذخایر خونی برای روز‌های آینده کافی نیست.
وی با بیان اینکه در فصل سرما اغلب شاهد کاهش تعداد مراجعه‌کنندگان به پایگاه‌های انتقال خون هستیم، اظهار داشت: با توجه به اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خون نیازی مستمر و دائمی است و مدت زمان نگهداری این مایع حیات محدود است، از مردم نوعدوست مازندران که در رنج سنی ۱۸ سال تمام تا ۶۵ سال قراردارند تقاضا داریم برای تامین خون مورد نیاز بیماران و مراکز درمانی به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند ودرحال حاضربه همه گروه‌های خونی نیاز است.
وی با اشاره به راه اندازی پایگاه‌های جدید در شهرستان ها‌ی مازندران و افزایش تعداد روز‌های دریافت خون در این پایگاه‌های خاطرنشان کرد: یکی از برنامه اصلی ما برای دریافت خون در پایگاه‌های استان افزایش تعداد  پایگاه‌ها است و در برخی از شهر‌های نور، بابلسر و فریدونکنار این برنامه نهایی شده است.
گفتنی است مردم جویبار امروز با مراجعه به پایگاه انتقال خون ۹هزار سی‌سی خون اهدا کردند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today