صدا و سیما/ خراسان جنوبی رتبه اول کشور در جذب سوادآموزان طرح ندامتگاه را از آن خود کرد.

مهدی احمدنژاد، معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی عنوان کرد: نهضت سوادآموزی این استان از سال ۹۴ تا کنون ۹۸۴ مددجوی زندان‌های استان را جذب کلاس‌های سواد آموزی کرده است که از این تعداد ۶۲۱ نفر با سواد شده اند.
احمدنژاد افزود: ۳۰۶ نفر از زندانیان با سواد شده، گواهی نامه سواد (معادل سواد خواندن و نوشتن)، ۱۴۰ نفر گواهی نامه تحکیم (معادل سوم ابتدایی) و ۱۷۵ نفر گواهی نامه انتقال (معادل کلاس ششم) دریافت کرده اند.
وی گفت: با راه اندازی اولین مرکز یادگیری محلی مشارکتی کشور در ندامتگاه مرکزی بیرجند سالانه ۱۵۰ سوادآموز مددجوی زندان در این مرکز باسواد می‌شوند.
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان با بیان اینکه از آغاز امسال تعداد ۱۳۳ سوادآموز در کلاس های طرح ندامتگاه در ندامتگاه مرکزی بیرجند ثبت نام شده اند افزود: از این تعداد ۱۱۸ نفر مرد و ۱۵ نفر زن هستند که علاوه بر سواد آموزی، مهارتهای اجتماعی، حقوق شهروندی و مهارتهای اساسی زندگی را نیز فرا می گیرند.
احمدنژاد سوادآموزی زندانیان را گامی موثر برای کاهش آسیب های اجتماعی ، سلامت روانی و اجتماعی جامعه دانست و گفت: باید تمامی بی سوادان و کم سوادان زندان های استان در فرصت دوم آموزش از نعمت سواد بهره مند گردند.
وی اضافه کرد: آنچه امروزه نقش مهمی در افزایش جرائم دارد، سو استفاده های رسانه ای و فضای مجازی است که در این خصوص باید ابعاد سواد به ویژه سواد رسانه و فضای مجازی به تمامی مددجویان زندان های استان آموزش داده شود تا شاهد کاهش این نوع جرائم و آسیب های اجتماعی در جامعه باشیم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today