صدا و سیما/ امروز جمعه تا اوایل شب در برخی از ساعات به ویژه در بعدازظهر بارش برف در برخی مناطق استان مرکزی پیش بینی می شود.

رضا مرادی، کارشناس هواشناسی استان مرکزی اظهار کرد: به دلیل عبور یک موج کم دامنه تراز میانی جو در ساعات آتی امروز جمعه تا اوایل شب در برخی از ساعات به ویژه در ساعات بعدازظهر بارش برف در برخی مناطق استان پیش بینی می شود.
مرادی گفت: هر چند به طور کلی بارش ها قابل ملاحظه نخواهد بود اما در برخی مناطق می تواند منجر به اختلال در تردد جاده ها به ویژه جاده های کوهستانی و گردنه های استان شود.
وی افزود: دمای هوا صبح فردا اندکی سردتر خواهد شد اما پس از آن دمای هوا روند افزایشی خواهد یافت. به دلیل سرمای هوا و وجود رطوبت کافی در ساعاتی از امشب و صبح فردا در مناطق مستعد استان پدیده مه موجب کاهش دید افقی خواهد شد.
مرادی گفت: روز شنبه به طور موقت بر میزان پایداری جو افزوده خواهد شد که منجر به افزایش موقت پتانسیل انباشت آلاینده های جوی در اراک و سایر مناطق صنعتی استان خواهد شد.
این کارشناس هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی های فعلی نشان می دهد طی روز یکشنبه احتمال برخی بارش های پراکنده برف و باران در برخی مناطق استان دور از انتظار نیست، همچنین از روز دوشنبه با ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور به تدریج در اغلب مناطق کشور شاهد بارش برف و باران خواهیم بود که در صورت عدم تغییر الگوی جو در نیمه دوم هفته آینده استان مرکزی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today