ایسنا/ رئیس اورژانس کهگیلویه و بویراحمد از عملیات امدادرسانی به مادر باردار و زنی ۶۰ ساله در رودریش از توابع شهرستان کهگیلویه خبر داد.

جهانبخش وحدت نژاد، رئیس اورژانس کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر اظهار کرد: با هماهنگی مدیرکل مدیریت بحران استانداری، ریاست دانشگاه علوم پزشکی، اورژانس استان، مدیرکل هلال احمر استان و مدیرکل راهداری استان عملیات نجات جان مادر باردار در منطقه رودریش از ساعت ۱۵ روز ششم بهمن ماه سال جاری شروع شد.
وی اضافه کرد: به علت صعب‌العبوری و برف‌گیر بودن منطقه و عدم امکان پرواز بالگرد به علت وضعیت جوی یک تیم از هلال احمر استان به همراه نیروهای درمانی اورژانس و ماشین‌های برف‌روب راهداری، عملیات امداد از عصر روز ششم بهمن تا پاسی از شب ادامه داشت که با وجود تلاش زیاد همه تیم‌های امدادی به علت برف‌گیر بودن و برودت هوا عملیات امدادرسانی تا صبح امروز ادامه داشت.
رئیس اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با توجه به شروع دردهای زایمانی و غیر طبیعی بودن موقعیت جنین در شکم مادر و احتمال هر اتفاق غیر منتظره و ناگوار به‌صورت تلفنی مشاوره اورژانسی با متخصص زنان انجام شد و دستورات و اقدامات پیشنهادی متخصص زنان جهت حفظ جان مادر و جنین از طریق بهورز خانه بهداشت رودریش اجرا شد.
وحدت نژاد تصریح کرد: به محض اینکه شرایط جوی برای پرواز بالگرد اورژانس مناسب شد، با هماهنگی های لازم بالگرد اورژانس برای نجات جان مادر باردار به پرواز درآمده و پس از انجام اقدامات درمانی بیمار را به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج، مرکز استان منتقل کرد.
وی همچنین بیان کرد: همزمان با این ماموریت یک بیمار سالمند ۶۰ ساله در رودریش توسط بالگرد اورژانس برای درمان به درمانگاه بخش دیشموک منتقل شد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today