ایرنا/ معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: بیشترین بارندگی در مجموع سامانه بارشی اخیر از پنجم تا هفتم بهمن، در جزیره سیری با ۱۹۵ و ۹ دهم میلی‌متر ثبت شد.

کیانوش عارفی، معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: پس از سیری، بوموسی با ۹۷ و یک دهم میلی‌متر، قشم فرودگاهی با ۴۰ و چهار میلی‌متر و بندرلنگه با ۳۵ میلی‌متر دارای بیشترین بارندگی بوده است.
وی بیان کرد: در این سامانه همچنین در ایستگاه قشم دریایی ۲۸ و پنج دهم میلی‌متر، کیش با ۲۵ و ۹ دهم میلی‌متر، بندرخمیر ۱۷ و ۶ دهم میلی‌متر، بندرعباس هم ۱۶ و هشت دهم میلی‌متر و بشاگرد ۱۰ و هشت دهم میلی‌متر بارندگی گزارش شد و مابقی ایستگاه‌ها زیر ۱۰ میلی‌متر بوده است.
معاون فنی و شبکه ایستگاه های اداره کل هواشناسی هرمزگان اضافه کرد: صبح امروز (جمعه) همچنین شاهد بارش برف در ارتفاعات و مناطقی از شهرستان بشاگرد در شرق هرمزگان بودیم که بارش‌ها در بخش گوهران و روستاهای «درشهر»، «بشنو»، «ناشکی» و «باینی» گزارش شده است.
عارفی با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا ساعات صبح شنبه هشتم بهمن خواهد بود و به تدریج با کاهش ابرناکی از ساعات ظهر شنبه سیستم از مناطق شرقی استان خارج خواهد شد، ابراز کرد: بیشترین بارش‌های این سامانه در مناطق دریایی بوده است.
این کارشناس پیش بینی هواشناسی هرمزگان ادامه داد: در مناطق دریایی علاوه بر احتمال تندباد لحظه‌ای، امروز وزش بادهای شدید شرقی نیز داشتیم و فردا شنبه نیز افزایش باد جنوب غربی-شمال غربی در خلیج فارس و به تدریج دریای عمان و نقاطی از تنگه هرمز مورد انتظار است.
وی گفت: امروز جمعه ضمن ماندگاری هوای سرد در مناطق شمالی و ارتفاعات هرمزگان، به دلیل ابرناکی، افزایش نسبی دمای کمینه و کاهش نسبی دمای بیشینه در سایر نقاط استان گزارش شد و از اوایل هفته آینده، کاهش دمای کمینه مورد انتظار است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today