ایسنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: موج بارشی طی روزهای چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه (پنج تا هفت بهمن) بیشتر نقاط استان را تحت تاثیر قرار داد و بامداد امروز از شرق استان خارج شد.

مرضیه سی سی پور، کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان اظهار کرد: با خروج موج بارشی از هرمزگان و حاکمیت هوای سرد، بامداد امروز کمینه دمای هوا در بیشتر شهرهای استان کاهش یافت.
وی با بیان اینکه بامداد امروز حاجی آباد با کمینه دمای دو درجه بالای صفر سردترین شهر استان بود و کمینه دمای هوا در شهرهای بستک و بشاگرد نیز به ترتیب پنج و هفت درجه بالای صفر ثبت شد، اضافه کرد: کمینه دمای هوا در شهر بندرعباس نیز با چهار درجه کاهش نسبت به روز گذشته، تک رقمی شد و به هشت درجه بالای صفر رسید.
سی سی پور با اشاره به اینکه هوای سرد امروز و فردا در سطح استان ماندگار خواهد بود و کمینه دمای هوا باز هم کاهش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: روز گذشته با فعالیت سامانه بارشی در سطح استان و افت محسوس دما، در برخی روستاهای شهرستان بشاگرد، ارتفاعات کوه گنو در شمال بندرعباس و ارتفاعات شمالی استان برف بارید.
وی در پایان با بیان اینکه با فعالیت موج بارشی در هرمزگان، طی سه روز در جزیره سیری ۱۹۶ میلی متر باران بارید، عنوان کرد: موج بارشی طی روزهای چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه (پنج تا هفت بهمن) بیشتر نقاط استان را تحت تاثیر قرار داد و بامداد امروز از شرق استان خارج شد و طی این مدت بیشترین بارش باران در جزیره سیری و به میزان ۱۹۶.۳ میلی متر ثبت شد و در جزیره بوموسی نیز ۹۸ میلی متر باران به ثبت رسید و در شهر بندرعباس نیز طی این مدت ۱۴.۱ میلی متر باران بارید.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today