مهر/ سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات خوزستان با اشاره به آغاز طرح عملیاتی «حافظ» در آب‌های دریایی استان گفت: در این راستا چهار فروند لنج صیادی در استان توقیف شدند.

کامران شریفی، سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات خوزستان بیان کرد: در راستای برخورد با تخلفات صیادی به‌ویژه صید به روش ترال در آب‌های دریایی خوزستان، طرح عملیاتی چند مرحله‌ای «حافظ» با مشارکت همه پایگاه‌های تابعه این یگان در صیدگاه‌ها و زیستگاه‌های آبزیان در آب‌های ساحلی، سرزمینی و هم‌جوار برنامه‌ریزی شروع شده است.
وی عنوان کرد: این طرح تا پایان سال جاری ادامه دارد و در اولین مرحله اجرا نیروهای یگان در گشت دریایی در منطقه دهانه اروندرود موفق شدند که چهار فروند لنج صیادی را توقیف و تعداد ۲۴ نفر را به اتهام صید غیرمجاز به روش ترال دستگیر کنند.
شریفی یادآور شد: در جریان بازرسی از شناورهای یادشده تعداد چهار دستگاه ترال و مقدار تقریبی یک هزار و ۴۰۰ کیلوگرم انواع محصولات دریایی (ماهی و میگو) کشف و ضبط شد.
سرپرست یگان حفاظت آبزیان شیلات خوزستان با بیان اینکه پرونده‌های تخلفات صیادی برای متهمان تشکیل و آماده معرفی به مرجع قضایی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی است، عنوان کرد: امید است در مراحل دیگر اجرای این طرح بتوان با متخلفان برخورد قاطعی صورت گرفته و منابع آبزی را بیش از پیش حفاظت و حراست کنیم.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today