ایرنا/ استاندار آذربایجان شرقی در تماس تلفنی با سفیر جمهوری آذربایجان در تهران، با ابراز تأسف و همدردی در رابطه با حادثه حمله به سفارتخانه این کشور در روز جمعه، تاکید کرد که روابط تاریخی و عمیق ۲ کشور دوست و همسایه ایران و آذربایجان تحت تاثیر تلاش‌های بدخواهان قرار نخواهد گرفت.

عابدین خرّم، استاندار آذربایجان شرقی در گفت‌وگوی تلفنی با علی علیزاده، با محکوم کردن این حادثه و تاکید بر پیگیری و روشن شدن ابعاد آن، اظهار کرد: تحکیم روابط ایران و آذربایجان در عرصه‌های مختلف به سود هر دو کشور و صلح و ثبات در منطقه است و هیچ حادثه‌ای نباید بر مناسبات دوجانبه تأثیر منفی بگذارد.
وی همچنین با تسلیت درگذشت یکی از کارکنان سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و ابراز همدردی با خانواده وی و دولت و ملت آذربایجان، برای دو نفر دیگر از اعضای سفارت که در این حادثه مجروح شده‌اند، آرزوی سلامتی کرد.
علی علیزاده، سفیر جمهوری آذربایجان در تهران هم از ابراز همدردی و بیانیه استاندار آذربایجان شرقی در محکومیت حمله به سفارتخانه این کشور تشکر کرد.
ساعت هشت صبح دیروز (جمعه، هفتم بهمن‌ماه) یک دستگاه خودروی پراید با توقف مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و پس از به‌کار گیری سلاح موفق به ورود به داخل ساختمان سفارت می‌شود. پس از حمله این فرد به سفارت یک فرد از جمهوری آذربایجان کشته و ۲ نفر مجروح می‌شوند.
معاون سیاسی رئیس جمهور نیز از دستور رئیس جمهور برای بررسی همه‌جانبه موضوع حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران خبر داد.
پیش از این نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای حادثه حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را محکوم کردند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today