ایرنا/ شهردار تبریز گفت: تاکنون ۹۰ میلیارد تومان برای تملک ۹۱ مغازه و ملک واقع در مسیر پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب تبریز هزینه شده است.

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز بیان کرد: مرحله اول تملک پروژه مسیرگشایی خیابان ۴۵ متری انقلاب با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ایام الله دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه روند تملک دیگر املاک باقی مانده در این پروژه در دست اقدام است، اظهار کرد: در مسیر این پروژه ۳۳۰ واحد مسکونی وجود دارد که نزدیک به یک سوم آن ها پس از توافق و تملک، تخریب شده است.
شهردار تبریز با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری نیز ۷۰۰ میلیارد تومان برای عرصه و اعیان مسیرگشایی این پروژه هزینه می شود، گفت: پروژه مسیرگشایی امتداد ۴۵ متری انقلاب به پاسداران به طول یک هزار و ۴۰۰ متر و عرض ۴۵ متر در حال اجرا است.
هوشیار، ادامه داد: اجرای این پروژه در راستای تسهیل در تردد وسایل نقلیه و مسیرگشایی معابر و بهبود شرایط ترافیکی شهری از ابتدای سال جاری آغاز شده و در حال اجرا بوده و روند آن به خوبی پیش می رود.
وی یادآوری کرد: این پروژه در حوزه شهرداری منطقه ۱۰ تبریز اجرا می شود و شهرداری های مناطق ۱، ۲ و ۵ در اجرای هرچه سریع‌تر عملیات آزادسازی و تخریب املاک واقع در این مسیر همکاری می کنند.
پروژه مسیرگشایی خیابان ۴۵ متری انقلاب تبریز از بزرگترین پروژه‌های این کلانشهر جهت ایجاد راه ارتباطی امتداد ۴۵ متری انقلاب به کوثر شرقی و کوثرشرقی به ترلان دره‌سی و اتوبان پاسداران است و نقش حیاتی و سازنده‌ای در کاهش ترافیک این بخش از شهر ایفا می کند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today