ایسنا/ رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان گناباد از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی گردشگری خلاق در شهرستان گناباد خبر داد.

حمیدرضا محمودی قوژدی، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گناباد بیان کرد: دبیرخانه دایمی گردشگری خلاق با هدف احصاء ایده‌های نوآورانه و خلاق در حوزه گردشگری شهرستان گناباد برپا می‌شود.
وی اظهار کرد: آنچه برای صنعت گردشگری در آینده می‌توان متصور شد تغییر رویکرد از گردشگری انبوه به سمت و سوی گردشگری خلاق است.
محمودی قوژدی با بیان اینکه گردشگری خلاق در راس صنعت گردشگری قرار خواهد گرفت، افزود: هرگونه اقدام و فعالیتی که منجر به بالا رفتی ضریب جذب گردشگر شود را می‌توان در زمره گردشگری خلاق تعریف کرد.
وی با اشاره به اینکه گردشگری خلاق درک عمیق و آگاهی کامل و جامعی از هویت فرهنگی جامعه میزبان را ایجاد می‌کند، گفت: گردشگران با تجربه بدون واسطه و مشارکت در فعالیت‌های روزمره جامعه محلی شکل جدیدی از توسعه پایدار محلی را رقم خواهند زد.
محمودی قوژدی افزود: دامنه وسیع فعالیت‌ها در حوزه گردشگری خلاق پایداری این صنعت را تضمین می‌کند، گردشگری خلاق با ایجاد برندینگ کردن جوامع محلی منجر به بازتولید پروژه‌های خاص هر منطقه خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به وجود پتانسیل‌ها، ظرفیت‌های بالا و تنوع در حوزه گردشگری شهرستان گناباد ضرورت ایجاد یک دبیرخانه دائمی گردشگری خلاق به منظور احصای ایده‌های نو خلاقانه در حوزه گردشگری در دستور کار و اولویت‌ برنامه‌های شهرستان قرار گرفت.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گناباد اظهار کرد: برگزاری چندین جلسه با صاحب‌نظران و کارشناسان و متخصصان حوزه گردشگری در خصوص نحوه احصای نظرات و پیشنهادات خلاقانه منجر به تدوین یک فراخوان در این باره شده است.
محمودی قوژدی افزود: این فراخوان در سه بخش جداگانه گردشگری شهری، گردشگری روستایی و استارتاپی تنظیم شده و ایده‌های برتر با اولویت ایده‌پردازی و همکاری دستگاه‌های مرتبط تجاری‌سازی خواهند شد.
وی گفت: این رویداد ضمن احصای ایده‌های برتر باعث ایجاد گفتمانی نو شده که مشارکت جوامع و ذینفعان محلی را در توسعه گردشگری در پی خواهد داشت.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today