صدا و سیما/ مسئول مرکز پایش آلاینده‌های مشهد گفت: تعداد روزهای هشدار هوا با کیفیت ناسالم در مشهد برای تمامی گروه‌ها در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال سه برابر شد.

رضا اسماعیلی، مسئول مرکز پایش آلاینده‌های مشهد اظهار کرد: تعداد روزهای آلوده هوا در مشهد برای همه گروهها در سال جاری ۶ روز گزارش شده است که این رقم در مدت مشابه پارسال فقط ۲ روز بود. 
وی گفت: تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس در سال جاری ۷۰ روز گزارش شده است که این میزان در مدت مشابه پارسال ۷۸ روز بود.
مسئول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد افزود: آلاینده اصلی هوای مشهد ذرات معلق است.
اسماعیلی گفت: تعداد روزهای کیفیت هوا با شاخص پاک نیز در سال جاری افزایش داشته، به طوریکه شهروندان مشهدی از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴ روز هوای پاک را تنفس کردند، این میزان در مدت مشابه پارسال هشت روز بود.
او گفت: ۲۰۵ روز نیز در سال جاری کیفیت هوا روی شاخص قابل قبول قرار داشت، در حالیکه این شاخص در مدت مشابه پارسال ۲۲۷ روز بود.
مسئول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد افزود:امروز ۱۰ ایستگاه از ۱۵ ایستگاه فعال سنجش آلاینده هوا در مشهد در وضعیت هشدار برای گروه های حساس قرار دارند و ایستگاه سجاد آلاینده ترین ایستگاه است.
کلانشهر ۳۵۰ کیلومتر مربعی مشهد با ۷۲۳ کیلومتر گذرگاه محلی، خیابان و بزرگراه، ۳.۵ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است.
روند کنونی آلودگی هوای کلانشهر مشهد به طور معمول ۷۰ درصد ناشی از فعالیت ناوگان حمل و نقل است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today