باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر این استان در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۲ مسافر در راه‌مانده ناشی از برف و کولاک امدادرسانی کردند.

سیدقاسم موسوی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان عنوان کرد: با توجه به بارش برف در استان زنجان در مدت بیان شده، ۱۸ تیم عملیاتی متشکل از ۴۹ امدادگر و نجاتگر در ۱۳ حادثه به هموطنان امدادرسانی کردند.
وی اظهار کرد: در این حوادث ۶۲ نفر از هموطنان آسیب دیدند که از این تعداد چهار مورد برای سوانح رانندگی بود که ۲ نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۹ مورد حادثه برف و کولاک با امدادرسانی به ۵۲ نفر از هموطنان گرفتار برف و کولاک در جاده‌های ارتباطی شهرستان‌های زنجان، خرم دره، خدابنده و ایجرود انجام شده است.
موسوی تاکید کرد: پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر در محورهای پرتردد و حادثه خیز استان در آماده باش کامل برای امدادرسانی هستند.
وی خاطرنشان کرد: در طرح زمستانی پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال احمر استان زنجان به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر پایگاه‌های جاده‌ای، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود، طارم و مرکز استان زنجان فعال است.
موسوی اضافه کرد: همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان اضطراری موقت تجهیز شده است.
وی افزود: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می‌توانند تماس برقرار کنند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today