باشگاه خبرنگاران/ فروشنده طلا با نظر رئیس شعبه تعزیرات حکومتی قزوین، ملزم به اعاده حق شاکی به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال شد.

علیرضا حسن‌پور، مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین عنوان کرد: با توجه به نوسانات قیمت طلا، شاهد بروز تخلفاتی در این بازار هستیم و در آخرین نمونه یک واحد صنفی طلا، علی رغم دریافت وجه، از تحویل کالا استنکاف کرده بود که با مراجعه فرد شاکی به تعزیرات حکومتی، به پرونده رسیدگی و در کمتر از یک روز، با نظر شعبه، متخلف ملزم به اعاده حق شاکی به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال گردید و اختلاف طرفین بدون تشکیل پرونده حل و فصل شد.
حسن پور به بیان اثرگذاری نوسانات بازار بر اولویت‌های نظارتی تعزیرات حکومتی پرداخته افزود: به دلیل ارزشمند بودن طلا و جواهرات، همچنین گستردگی راه‌های تقلب، بازار این کالا‌ها همواره با تخلفات زیادی مواجه بوده است.
وی یادآور شد؛ تلاش ما در این مرجع، ایجاد صلح و سازش میان طرفین در جهت کاهش پرونده‌های قضایی است و در این خصوص شعبه مربوطه به صورت ویژه پیگیر شکایات مردمی و هرگونه ایراد خسارت به اشخاص بر اثر وقوع تخلفات صنفی است.
این مسئول از شهروندان خواست در صورت مشاهده گرانفروشی، کم فروشی، خرید و فروش سکه تقلبی، خرید طلای قاچاق با عیار پایین و فروش طلای عیار پایین به جای طلای هجده عیار و دیگر تخلفات توسط طلافروشان، موارد را جهت پیگیری و برخورد قانونی گزارش کنند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today