فارس/ مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: پروازهای عتبات از فرودگاه شهید کاوه بیرجند برقرار شده است.

عظیم طهماسبی، مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی از رایزنی های صورت گرفته توسط استاندار، حج و زیارت استان و این اداره کل پروازهای عتبات از مرکز استان برقرار شد.
مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی عنوان کرد: مکاتبات و رایزنی ها جهت برقراری پروازهای نجف از چند ماه گذشته آغاز گردیده و در این مدت جلسات با شرکت های مختلف هواپیمایی برگزار گردید که مهم ترین مسئله در عدم برقراری پروازها ظرفیت بالای مسافری ناوگان های فعال در سطح کشور بود که به دلیل اینکه عمده هواپیماهای موجود بدنه متوسط به بالا آماده خدمت رسانی بودند این ظرفیت مسافری مناسب زائرین استان خراسان جنوبی نبود.
وی اظهار کرد: سرانجام پس از رایزنی های استاندار محترم، مدیر کل بنیاد شهید استان و مدیریت حج و زیارت استان و پیگیری این اداره کل هواپیمایی پارس ایر میزبانی زائرین عتبات استان خراسان جنوبی را عهده دار گردید که به دلیل در اختیار داشتن هواپیماهای بمباردیر با ظرفیت ۴۵ نفر مناسب ‌زائرین عتبات این استان می باشد.
طهماسبی افزود: پرواز بیرجند – نجف- بیرجند از سه شنبه ۱۸ بهمن ماه سال جاری آغاز می گردد و اولین گروه از زائرین فردا سه شنبه از طریق فرودگاه مشهد اعزام خواهند شد و در اولین پرواز میزبان گروه اعزامی از مشهد خواهیم بود و پس از آن اعزام و بازگشت زائرین از طریق فرودگاه بیرجند خواهد بود. 
مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی اظهار کرد: پرواز نجف- بیرجند-نجف سه شنبه ها ساعت ۰۶:۰۰ از بیرجند آغاز ساعت ۰۸:۲۰ وارد فرودگاه نجف شده و ۰۹:۰۰ فرودکاه نجف را مقصد فرودگاه بیرجند ترک خواهد نمود.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today