ایرنا/ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از مشخص شدن آمار اولیه خسارت‌های ناشی از زلزله هشتم بهمن در خوی خبر داد و گفت: بر این اساس، زلزله به 3 هزار و ۵۰ واحد مسکونی خسارت زده است.

جعفر برزگر، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به نتیجه ارزیابی‌های اولیه صورت‌ گرفته از سوی کارشناسان فنی بنیاد مسکن، در خصوص میزان خسارت‌های زلزله ۵.۹ ریشتری شهرستان خوی اظهار کرد: این تعداد واحد مسکونی در این زلزله بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده‌اند.
وی اضافه کرد: تاکنون از مجموع 3 هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در سطح روستاها و شهرهای خوی و فیرورق توسط کارشناسان بنیاد مسکن ارزیابی شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌ غربی گفت: ارزیابی میزان خسارت واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده شهرستان خوی توسط کارشناسان ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صورت سه شیفت همچنان ادامه دارد.
برزگر با بیان اینکه از نخستین ساعات پس از زلزله کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق کانون‌ زلزله حضور دارند، یادآور شد: با افزایش تیم‌های کارشناسی ارزیابی به ۸۹ تیم، ارزیابی میزان خسارت وارده به واحدهای مسکونی در ۷۰ روستای متاثر از زلزله با دقت در حال انجام است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ادامه روند بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان خوی اضافه کرد: ۱۲ تیم از کارشناسان فنی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز با حضور در روستاهای بخش مرکزی شهرستان خوی به ادامه روند بازسازی واحدهای مسکونی احداثی آسیب دیده از زلزله ۱۳ مهر در این شهرستان نظارت دارند.
برزگر تاکید کرد: با توجه به برودت هوا و شرایط منطقه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تمامی توان در ارزیابی واحدهای خسارت دیده مناطق زلزله زده روستایی و شهری پای کار است و به خدمات رسانی به شهروندان زلزله زده خواهد پرداخت.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today