ایرنا/ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: کمیسیون پزشکی برای تعیین درصد میزان جانبازی مجروحان این حادثه با حضور هشت پزشک متخصص از تهران تشکیل شد و نتایج درصد جانبازی این مجروحان در چند روز آینده اعلام می‌شود.

ابراهیم بیانی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس اظهار کرد: از همان لحظه اولی که حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) رخ داد، مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران در کنار استانداری فارس و سایر دستگاه‌ها پیگیر موضوعات و مباحث مربوط به مجروحان و خانواده‌های شهدای این حادثه بود.
بیانی به پیگیری‌های این بنیاد برای پیشبرد امور درمانی مجروحان این حادثه در بیمارستان‌های شیراز اشاره کرد و گفت: سه بیمارستان شیراز از جمله بیمارستان‌های نمازی، شهید رجایی و مسلمین میزبان این مجروحین بودند و آخرین مجروح این حادثه هفته گذشته از بیمارستان ترخیص شد.
وی پیگیری به منظور احراز قطعی شهادت این شهدا را از دیگر اقدامات این بنیاد قلمداد کرد و افزود: تمام تلاش خود را برای پرداخت کامل حق و حقوق خانواده‌های این شهدا به کار گرفته‌ایم. کمیسیون پزشکی نیز برای تعیین درصد میزان جانبازی مجروحان این حادثه با حضور هشت پزشک متخصص از تهران تشکیل شد و نتایج درصد جانبازی این مجروحین تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس عنوان کرد: تمام ضوابط و قوانینی که برای شهدا و جانبازان دفاع مقدس ساری و جاری است برای شهدا و جانبازان حرم احمدبن‌موسی(ع) هم به کار گرفته‌ می‌شود، ما کماکان پیگیر مسائل و مشکلات خانواده‌های شهدا و مجروحان این حادثه هستیم. البته مبنای اصلی، مجروحین و افرادی هستند که مورد اصابت تیر قرار گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه این حادثه ۱۳ شهید و ۱۹ مجروح به همراه داشت، گفت: افزون بر این ۱۹ مجروحی که در این حادثه تیر خورده بودند چند نفر هم مصدوم داشتیم که در حال فرار کردن از صحنه عملیات تروریستی یا پناه گرفتن دچار حادثه شده و آسیب دیده بودند. در واقع حدود ۲۷ نفر مجروح و مصدوم را در این حادثه داشتیم که مشکلات آنها در کمیسیون دنبال شد.
وی با اعتقاد به اینکه در بحث تعیین درصد جانبازی آنچه ملاک قرار می‌گیرد استمرار اثر مجروحیت است، اضافه کرد: اگر تأثیر مجروحیت یا مصدومیت فرد به گونه‌ای باشد که پس از گذشت سال‌ها در بدن باقی بماند، شامل درصد جانبازی می‌شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online